среда, 21 сентября 2011 г.

До Дня європейських мов


                     Відкритий урок з практичного курсу англійської мови
 Дата: 24.09.11
Група: 21ш9
Тема: День європейських мов.
Мета: ознайомити студентів з культурним розмаїттям країн Європи; формувати позитивне ставлення до інших націй;
Освітня: вивчити нові лексичні одиниці з теми «Європа», закріпити знання з граматики та аудіювання; повторити правила утворення слів та будову слова;
Розвивальна: розвивати навички аудіювання, говоріння, читання та письма; фонематичний слух, память, уяву, увагу, логічне мислення;
Виховна: виховувати інтерес до вивчення іноземної мови та прививати повагу до інших культур та країн, стимулювати активність та самостійність студентів.
Обладнання: інтерактивна дошка, проектор, роздатковий матеріал, підручники, зображувальна наочність, девіз уроку.
Література:
1. Методика навчання англійської мови під ред. Ніколаєнко М.Н., К.: 2005.
2. Essential English for Foreign Students. Books 1-3. Revised edition by C.E. Eckersley. – Sofia.: Foreign languages Press, 1995.
3. Н.А.Бонк, Н.А.Лукьянова, Л.Г. Памухина. Учебник английского языка. В 2-х ч. Часть 2. –М. Товарищество «ДеКонт»: 1995, 511 с.
4. Pесурси Інтернет.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
T: Good morning, students! Glad to see you all, sit down.
2. Повідомлення теми і мети уроку
Today we’ll speak about cultural diversity of our world and particularly Europe, ’cause a holiday comes – the Day of the European Languages.
3. Введення в іншомовну атмосферу
T: How many languages are there in the world? (There are about 2800 languages and ~ 6 billion people).   Let’s play a “Hello”-game.
(Break class into groups of 3 or 4 and give them 2-3 minutes to think up)
Try to remember how to say “hello” in as many different languages as possible.
Then say all this to the whole group.
4. Повідомлення нового матеріалу
4.1. Доповіді студентів про країни Європи
T: How many countries are there in Europe? (50, among them are small countries like Андорра, Ватикан, Люксембург, Лихтенштейн, Монако, Сан-Марино.)
Some students have prepared reports about European countries. Please, show them to the whole group.
(students’ reports)
T: Thanks, that was very informative and interesting.
4.2. Завдання на співставлення
T: You know that all European languages came from one language – Latin.
Now try to recognize and distinguish one language from another.
Подані різними мовами прислівя співставити з їхніми значеннями українською мовою. Пояснити, як здогадалися, яка це саме мова, вказати на ознаки.
1.Exercitium est mater studiorum.
a) Краще раз побачити, ніж сто разів почути.
2. Man glaubt einem Auge mehr als zwei Ohren.
b) Багато галасу з нічого.
3. Mucho ruido pocas nueces.
c) У всякого свій гріх.
4. The exception proves the rule.
d) Вправляння – матір навчання
5. Chacun à son péché mignon.
е) Виключення підтверджує правило.

4.3. Ознайомлення з особливостями утворення інших мов
T: You showed the special marks of these languages. These signs have their own names:
Умлаут:
 Üü, Öö, Ää                          ß
Аксан айгю
è
Аксан грав
ê
Аксан сирконфлекс
ë
Апостроф
Ç

4.5. Диспут про стереотипи
Т: Зараз ми обговоримо стереотипи та уявлення різних країн про Європу.
Групам даються зображення карти Європи з помітками, вони повинні через 5 хвилин узагальнити та спростувати прочитане.
(робота студентів та обговорення)
Питання для дискусії:
Frogeaters,  unshaved women, cuisine, wine, cowards (France)
cool attitude, boring, lakes, saunas, Santa Claus, cold (Finland)
little dark men, hot women, mafia, pasta (Italy)
neutral, watches, chocolate, melted cheese (Switzerland)
heavy metal, moose, weird language, hot blondes, IKEA (Sweden)
beer, drunks, rough, red hair, green clothing, leprechauns (Ireland)
lazy, hot women, unemployed, speak too fast, paella (Spain)
leather pants, beer, discipline, efficiency, world domination (Germany)
cheese, tulips, drugs, water, flat, prostitutes (Netherlands)
chocolate, beer, waffles, sprouts, fries, where on earth is that? (Belgium)
reggae, dreadlocks, weed, ‘yah mon, respect mon’ (Jamaica)
hot blonds, singling language, cold, patriotic, expensive, Vikings (Norway)
ugly, tea, biscuits, conservative, stiff, bad kids  (united kingdom)
drunk men, big women, gambling, vodka, organized crime(Russia)

T: You have different opinions but you could prove them. Good for you!

5. Узагальнення матеріалу
5.1. Гра на увагу
T: Lets learn some German phrases and play a game “Mein rechter Platz ist leer”
Учні стають у коло. Кожен отримує картку з ім'ям. Наприклад: Frau Sohler, Suller, Seiler, Sieler,Seller Saler, Söller, Süller и т . п . Потім ведучий починає : Mein rechter, rechter Platz ist leer. Ich wünsche mir Frau … her ! Той учасник, чиє «ім'я» було назване, займає місце праворуч від ведучого. Гру продовжує той, чиє місце праворуч тепер вільне

5.2. Гра на закріплення орфографічних навичок
Групаділиться на 2-3 команди. На дошці для кожної команди пишеться довге слово (LANGUAGE). Представники команд по черзі підбігають до дошки і пишуть слова, що починаються з літер, що складають початкове слово, по вертикалі. Слова однієї команди не повинні повторюватися. Виграє та команда, яка першою і правильно написала слова. Слова можуть бути різних частин мови, головне, щоб вони були довшими, ніж слова суперників.

6. Підведення підсумків
Т: Ви сьогодні добре попрацювали та засвоїли нову лексику. Які ж країни є  у Європі? Скільки мов існує? Як ви ставитесь до розмаїття націй та мов у Європі?

7. Оцінювання
Т: Оцінки отримують найактивніші учасники груп та ті, хто підготував доповіді про країни.
(оцінювання по прізвищах)

8. Інструктаж домашнього завдання
Т: Вдома ви підготуєте есе на тему «У якій країні я хотів би проживати, чому».  Our lesson is over. Good-bye!

Комментариев нет:

Отправить комментарий