вторник, 29 декабря 2009 г.

Виховний захід
Здоровий спосіб життя
Проведений у рамках тижня «Освіта дорослих» (смт. Гірне 12.09.09) Петковою М.І.
МЕТА: Надати учасникам інформацію про здоров'я, фактори, що впливають на формування здоров'я; ознайомити із шкідливим впливом алкоголю, тютюну, наркотиків на молодий організм; спонукати учасників взяти на себе відповідальність за власне здоров'я.
1.Вступ.
2.Вплив алкоголю на розвиток людини.
3.Наркотична залежність і її наслідки.
4.Шкідливість тютюнопаління.
Обладнання: тематичні плакати, заохочувальні призи.
Ведуча: „Здоров'я - це нічого, але все без здоров'я - ніщо". Такий афоризм дійшов до нас ще з давніх часів, і він не потребує коментарів.
Здорова людина - це така людина, яка життєрадісно й охоче виконує обов'язки, покладені на неї життям, і повністю реалізує свої фізичні й розумові здібності.
Ведуча: Від чого ж залежить наше здоров'я? (за правильні відповіді – заохочувальні призи)
Наше здоров'я залежить від таких основних чинників:
• Спадковості - на 20 %,
• Рівня медицини - на 10 %,
• Екології - на 20 %,
• Способу життя - на 50 %.
Спосіб життя - це той чинник здоров'я, який майже цілком залежить від нашої поведінки. Так що половина здоров'я залежить від нас, тому своє здоров'я можна поліпшувати або псувати.
Ведуча: Що є основними складовими здорового способу життя? (за правильні відповіді – заохочувальні призи)
• Фізкультура.
• Здорове харчування.
• Правильний режим навчання та відпочинку.
• Загартовування.
А такі чинники як вживання алкоголю, тютюнопаління, уживання наркотиків псують наше здоров'я, а також можуть призвести до летальних випадків.
Ведуча: Тепер розглянемо головні шкідливі чинники (користуючись плакатом)

АЛКОГОЛЬ
► Алкоголь шкідливий для мозку. Більш ніж 30 % алкоголю затримується у нервових клітинах головного мозку. Внаслідок одного сильного сп'яніння гине до 20 тис. клітин головного мозку. Алкоголь викликає залежність: психологічну і фізіологічну.
► Руйнівним чином діє алкоголь і на внутрішні органи. Страждає від його дії шлунок, печінка, серце і судини, нирки, залози внутрішньої секреції.
Чим молодший організм, тим більш руйнівна дія алкоголю. Відомі випадки отруєння підлітків незначними, з точки зору дорослих, дозами алкоголю.
► Родовід алкоголіка - здебільшого дуже сумна історія.
Є таке поняття - закон трьох поколінь. У його основу покладено дослідження французького психіатра Морреля, який вивчав деградацію поколінь алкоголіків і дійшов висновку, що до четвертого покоління алкоголіків потенціал їхнього родоводу вичерпується. Рід закінчується.
Ведуча: Необхідно згадати і про такий вид алкогольного ураження, як алкогольний плід ( дитина народжена жінкою-алкоголічкою). Лише близько 15% дітей, народжених від батьків-п'яниць, розвиваються нормально психічно і фізично. Четверо з п'яти так чи інакше виявляються неповноцінними. У 100 % випадків у дітей, які народилися після 6-8 років пияцтва батька, а тим більше матері, визначається розумова неповноцінність.
Не забуваймо, що неповноцінні діти стануть дорослими і самі матимуть дітей. А це - реальна і страшна загроза генофонду нації.

НАРКОТИКИ
Ведуча: Чим найбільш небезпечні наркотики?
Вони безпосередньо змінюють свідомість людини і руйнують її пам'ять, інтелект, пригнічують відчуття та емоції, а також викликають сильну психологічну та фізіологічну залежність. Вживання наркотиків внутрішньовенно є небезпечним через високу ймовірність ВІЛ - інфікування.
► Наркотики викликають залежність. Навіть одноразове їх уживання може призвести до наркотичної залежності. У підлітків вона розвивається набагато швидше, ніж у дорослих. Відомі випадки, коли перше знайомство з наркотиками закінчувалось смертю.
► У жінок, які вживають наркотики під час вагітності, здебільшого народжуються мертві або дефективні діти. Ось деякі з дефектів у дітей наркоманів: клишоногість, відсутність кінцівок, розщеплене піднебіння, нерозвиненість внутрішніх органів.
► Розвиваючись, наркотична залежність послідовно проходить кілька стадій - соціальну, психологічну, фізіологічну.
Соціальна залежність - людина ще не вживає наркотичні речовини, але потрапила у середовище тих, хто їх уживає. Вона приймає стиль поведінки, ставлення до наркотичних речовин і зовнішні атрибути групи. Неодмінною умовою цієї стадії є наявність групи, де вживають ті чи інші наркотичні речовини.
Психологічна залежність - людина починає вживати наркотичні речовини з метою відчути певні емоції. Психологічна залежність може сформуватися навіть після одного - двох прийомів наркотичних речовин.
Фізіологічна залежність - наступає після того, як організм включає наркотики у процес обміну речовин. Це - непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або періодичного вживання наркотиків. В цьому випадку різке припинення вживання наркотиків викликає фізичний розлад різного ступеня тяжкості, який називають абстинентним синдромом або синдромом позбавлення (відміни). На цій стадії людина потребує лікування.

ПАЛІННЯ
Ведуча: Чим приваблює паління?
Паління асоціюється з дорослістю, компанією друзів, цікавою бесідою, приємною обстановкою. Але вчені з'ясували, що курці проводять дозвілля нудніше і отримують від нього менше задоволення, ніж некурці.
Одна з головних причин паління у юнаків - прагнення до самовираження, утвердження власної самостійності, „дорослості".
► Тютюн викликає таку саму залежність, як і „важкі" наркотики -героїн та кокаїн. 85% курців хочуть кинути палити, але вдається зробити це лише 10-15 % з них.
► Паління уражує верхні дихальні шляхи та легені. Подразнення слизових оболонок починається вже в ротовій порожнині. Тютюновий дим також руйнує емаль зубів, призводить до запалення слинних залоз. У тютюні дуже багато канцерогенних речовин, які спричинюють онкологічні захворювання. Паління провокує також серцево-судинні захворювання. Нервова система, кров, органи травлення також страждають при попаданні в організм продуктів горіння тютюну.
У жінок, які палять, порушується нормальна діяльність статевих органів, що сприяє розвитку безпліддя. Якщо палить вагітна жінка, в неї народжується дуже слабка дитина зі зниженою вагою, з порушеннями нервової системи, що може проявитися не відразу, а з плином часу.
► Великої шкоди курці завдають не тільки собі, а й усім тим, хто їх оточує (пасивні курці). Вдихаючи тютюновий дим у прокуреному приміщенні, пасивний курець зазнає такого ж впливу компонентів тютюну, що й сусід, який палить, часто з тими ж руйнівними наслідками для здоров'я.
Ведуча: Зруйнувати значно легше, ніж створити. Дуже важливо зберегти те, що маємо. Від нас самих залежить, що ми оберемо - шлях до здоров'я чи навпаки - шлях від здоров'я.
* Ти сповнений сил та енергії.
* Маєш багато мрій, бажань, задумів.
* Ти хочеш осягнути все і все зрозуміти.
* Ти мрієш про успіх.
* Мрієш про кохання і щастя.
* Ти людина нового тисячоліття.
* Тобі подобається бути здоровим.
* Ти переможець.
ТОДІ ПРИЄДНУЙСЯ - НАС БАГАТО.
МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

вторник, 8 декабря 2009 г.

Відкритий урок

Предмет: Практичний курс англійської мови

Вид заняття: практичне заняття
Дата: 08.12.09
Курс: 4
Група: 41ш9
Тема: Активізація введеного лексико-граматичного матеріалу в тренувальних вправах. Аналітична робота над художнім уривком тексту “The Last Leaf” (by O.Henry)
Мета: вчити працювати з текстом, аналізувати його; ознайомити з новим лексичним матеріалом, новими граматичними конструкціями;
розвивати інтерес до вивчення іноземної мови; навички говоріння, читання, письма; логічне мислення, активність, увагу, інтелектуальні здібності учнів;
виховувати любов та інтерес до літератури, прагнення до читання текстів в оригіналі; доброзичливість та самостійність.
Обладнання: текст скоромовок, підручник, текст художнього уривку з твору О.Генрі “The Last Leaf”.
Література: Н.А.Бонк, Н.А.Лукьянова, Л.Г.Памухина. Учебник английского языка. В 2-х ч. Часть 2. –М. Товарищество «ДеКонт»: 1995, 511 с.

Хід заняття
1. Організаційний момент
T: Good morning, students. Nice to meet you! Sit down, please.
2. Фонетична зарядка
T: Today we’ll train to pronounce sounds [u] and [uə] with the help of tongue-twisters.
 If a dog chews shoes, what shoes would he choose to chew?
Too few for sure, he’s a choosy shoe-chewer
 I’ll surely speak more fluently after a tour to Europe.
T: Listen to me, then repeat after me, then speak with me, then say it without me, then 2-3 students say it by themselves.
T: OK, you were good in it.
3. Актуалізація опорних знань
Перевірка домашнього завдання

T: What was your home-task for today? Let’s check it.
T: You have to work out the text “The Serenade” and do exercises 2, 3, 4, p.177 after the text. Please, read, what words or word-combinations you put in the gaps.
T: Thank you, that was right. Your mark is ___.
T: Next exercise, please. You were to substitute words or word-combinations from the text for the italicized parts.
T: Very well, your mark is_____. Others have to be more attentive.
T: And the last exercise – to find English equivalents to the words. Be more precise, your mark is ____.
T: Fine, you were very attentive and smart; all of you have done the homework. Thank you.
4. Введення нового матеріалу
4.1. Вступна бесіда

T: Now we’ll read the new text “The Last Leaf” (by O.Henry). Who has read it in Russian? Can you tell me, what is this text about? Who can guess why it was called so? What do you know about the O.Henry’s style of writing? What did he write?
T: Good, now open your books on page 313. At first we’ll read words and word-combinations from the text and translate them.
T: Now let’s read the text one by one by extracts and then answer my question: Why did Johnsy want to see the last leaf fall?
4.2. Читання тексту, переклад
Reading the text, translation.
4.3. Перевірка розуміння прочитаного
T: OK, answer my questions (ex. 1, p. 331)
1. Why did Johnsy want to see the last leaf fall?
2. Where did the two young painters live and why couldn’t they get a better place to live in?
3. Why was Johnsy unfit to stand the strain of the suffering?
4. What chance did the doctor say Johnsy had? What was his advice?
5. Why did Sue say that according to the doctor Johnsy’s chances were ten to one? Was it true?
6. Why was Sue leaving Behrman’s room with her chin in the air? Why did he change his mind?
7. Why did Sue and Behrman look at each other without speaking when they got back to the girls’ room?
8. What did the girls see next morning?
9. What happened when Johnsy saw the lonely leaf hanging bravely from its branch against the brick wall?
10. Why did Sue stress the fact that Mr. Behrman didn’t suffer long?
11. Who was the first to guess what had happened that night? Why couldn’t the janitor or the doctor imagine where Mr. Behrman had been on such a terrible night? When do you think Sue guessed what Mr. Behrman had done?
12. Why did Sue ask Johnsy, “Didn’t you wonder why it never moved when the wind blew”?
13. Why the story is called “The Last Leaf”? What other name could be given to the story?
T: Very well, you understood the text.
5. Закріплення матеріалу
Письмове закріплення

T: So, let’s do exercises 2, 4 on pages 319-320. You have to explain the words and substitute words or word-combinations from the text for the italicized parts.
5.2. Усна монологічна розповідь
T: I choose 4 persons that would tell us this story from different point of view: Johnsy, Sue, old Behrman and the doctor. You have ten minutes to do the task.
T: Meanwhile, we’ll exercise 3 on page 319 – find English equivalents to the words.
T: Let’s check your stories. Very well, it was interesting and right, so your marks are _______.

6. Підведення підсумків
T: What text did we read today? What was it about? Why was Johnsy unfit to stand the strain of the suffering? Why the lat leaf was hanging at the grape-vine for so long? Why the story is called “The Last Leaf”? What other name could be given to the story?
7. Інструктаж домашнього завдання
T: At home you do ex. 4-5 on pages 328-329. There you have to fill in gaps with prepositions (using the text) and choose the correct word from the given.
Thank you for the lesson, good-bye!

пятница, 4 декабря 2009 г.

Іноземна мова за професійним спрямуванням
(завдання до самостійної роботи студентів)

21-22ш9
Викладач: Петкова М.І.
Тема: Verb Tenses: Simple and Continuous.
Завдання: перекласти речення з російської на англійську.
1. Кто твоя подруга? – Она студентка университета.
2. Он закончил колледж 3 года назад.
3. Мой друг поедет на станцию и подождет нас там.
4. Я уезжаю из Москвы сейчас.
5. Они всегда ждут меня после работы.
6. Почему вы не читаете этот текст? – Мы прочитали его вчера.
7. Когда он сделает эту работу?
8. Она упаковала свои вещи вчера.
9. Элен будет работать врачом в больнице.
10. Мы сейчас покупаем красивые туфли.
11. Мы увидим музеи и театры Киева.
12. Мисс Смит очень хорошо рисует картины.
13. Мне не понтравилась ее новая книга.
14. Я не приду на этот концерт.
15. Где вы были в прошлые выходные?

21-31д11
Тема: Verb Tenses: Simple and Continuous.
Завдання: перекласти речення з російської на англійську
1. Боюсь, что ты не пойдешь в школу, у тебя высокая температура.
2. Где я смогу найти эту книгу по английскому?
3. Мой друг написал мне письмо о своем отпуске.
4. Я советую вам прочитать эти статьи. Они помогут вам написать доклад.
5. Кто пойдет с тобой сегодня в театр?
6. Почему они не смогли поехать за город на прошлые выходные?
7. Мы все хорошо работали и сдали экзамен по литературе.

31ш9
Тема: Verb Tenses: Simple and Continuous.
Завдання: перекласти речення з російської на англійську
1. Мой друг ничего не сказал о своей машине.
2. Я боюсь, что не приду сегодня к вам в гости.
3. ничто не помешает мне сделать это.
4. Кто поможет мне приготовить обед.
5. Я помогу тебе убрать в комнате.
6. Мальчики играют сейчас в футбол на поле.
7. К сожалению, он вчера не пришел на работу.
8. Где ты будешь завтра утром.
9. Почему вы уезжаете сейчас домой? – Нам не понравилась эта пьеса.
10. Эти статьи помогут вам написать доклад.
11. Джейн принесла нам этого котёнка.
12. Раньше я хотел быть врачом.
13. Он играет на пианино в данный момент.
14. Она разозлится, если мы не придем этим вечером.
15. Вы говорите по-английски? – Нет, я говорю по-русски, но учу французский.

32ш9
Тема: Verb Tenses: Simple and Continuous.
Завдання: перекласти речення з російської на англійську
8. Мы все хорошо работали и сдали экзамен по литературе.
9. Мой друг написал мне письмо о своем отпуске.
10. Я советую вам прочитать эти статьи. Они помогут вам написать доклад.
11. Почему они не смогли поехать за город на прошлые выходные?
12. Кто пойдет с тобой сегодня в театр?
13. Боюсь, что ты не пойдешь в школу, у тебя высокая температура.

14. Где я смогу найти эту книгу по английскому?

21-22ш9
Завдання 2: Читати та перекладати текст, виписати незнайомі слова до словника
Multitasking
From the earliest time people have been trying to do several things simultaneously. They can read a book, cook dinner, talk on the phone, and do many other things at the same time. As cars have become available, the time of multitasking has increased: people drive, listen to the radio, eat, and smoke in their cars at the same time.
Now as arsenal of new technology (from notebook computers to cellular phones and portable televisions) makes it possible for everyone to multitask all day.
The computer industry introduced the word “multitasking” into the vocabulary. Mainframe computers that handled networks were the original multitaskers. Today millions of people can set their personal computers to multitask while they are themselves multitasking: talking on the phone, receiving faxes, and looking through newspapers at the same time.
While multitasking is not bad for computers, it may be a bad thing for some people. Psychologists say it is possible for the human brain to process two or more tasks at the same time, but only one of them receives full attention. Multitasking makes people’s stressful lives even more stressful. Experts say that although a lot of people believe that multitasking enhances their productivity, in fact it can reduce it.
Because of limitation of the human brain, multitasking can lead to many mistakes. Indeed, a person who is doing several thins at the same time may put a wrong number in a spreadsheet or send a message to the wrong e-mail address. Moreover, people on the other end of the line don’t usually like to talk to a person who is doing something else while talking to them. It may alienate the people from the multitasker.
Multitaskers also like to do more than one thing at once even in their leisure time. They cannot watch television without reading a newspaper nor have dinner without watching TV.
Now multitasking takes place nearly everywhere. A lot of businessmen and managers are never far from their notebook computers and cellular phones. They are almost always doing two or three things at once, driving and dialing, speaking and typing on their computers. On airplanes they are using their notebook computers to answer e-mail messages. While driving, they are speaking on their cellular phones. “Why wait?” they ask. “That’s the world we live in right now”.

32ш9
Завдання 2: Читати та перекладати текст, виписати незнайомі слова до словника
The Internet
The Internet, a global computer network which embraces millions of users all over the world, began in the United States in 1969 as a military experiment. It was designed to survive a nuclear war. Information sent over the Internet takes the shortest path available from one computer to another. Because of this, any two computers on the Internet will be able to stay in touch with each other as long as there is a single route between them. This technology is called packet swithing. Owing to this technology, if some computers on the network are knocked out (by a nuclear explosion, for example), information will just route around them. One such packet-swithing network which has already survived a war is the Iraqi computer network which was not knocked out during the Gulf War.
Most of the Internet host computers (more than 50%) are in the United States, while the rest are located in more than 100 other countries. Although the number of host computers can be counted fairly accurately, nobody knows exactly how many people use the Internet, there are millions worldwide, and their number is growing by thousands each month.
The most popular Internet service is e-mail. Most of the people who have address to the Internet, use the network only for sending and receiving e-mail messages. However, other popular services are available on the Internet: reading USENET News, using World-Wide Web, telnet, FTP, and Gopher.
In many developing countries the Internet may provide businessmen with reliable alternative to the expensive and unreliable telecommunications systems of these countries. Commercial users can communicate cheaply over the Internet with the rest of the world. When they send e-mail messages, they only have to pay for phone calls to their local service providers, not for calls across their countries or around the world. But who actually pays for sending e-mail messages over the Internet long distances, around the world? The answer is very simple: users pay their service provider a monthly or hourly fee. Part of this fee goes towards its cists to connect to a larger service provider, and part of the fee received by the larger provider goes to cover its cost of running a worldwide network of wires and wireless stations.
But saving money is only the first step. If people see that they can make money from the Internet, commercial use of this network will drastically increase. For example, some western architecture companies and garment centers already transmit their basic designs and concepts over the Internet into China, where they are reworked and refined by skilled – but inexpensive – Chinese computer-aided-design specialists.
However, some problems remain. The most important is security. When you send an e-mail message to somebody, this message can travel through many different networks and computers. The data is constantly being directed towards its destination by special computers called routers. However, because of this, it is possible to get into any of the computers along the route, intercept and even change the data being sent over the Internet. In spite of the fact that there are many good encoding programs available, nearly all the information being sent over the Internet is transmitted without any form of encoding, i.e. “in the clear”. But when it becomes necessary to send important information over the network, these encoding programs may be useful. Some American banks and companies even conduct transactions over the Internet. However, there are still both commercial and technical problems which will take time to be resolved.

Розробка позакласного заходу

«Бережи здоров’я змолоду»

Групи: 21д, 31д

Мета: актуалізувати знання студентів про здоров’я людини та вплив на нього позитивних та негативних факторів;

         - розширити розуміння того, що від здоров’я дітей залежить здоров’я нації;

         - розвивати бажання вести здоровий, активний спосіб життя, берегти і зміцнювати здоров’я:

         - вчити учнів спритності, витривалості, вміння працювати разом, розвивати інтерес до спорту;

         - виховувати гарні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати бережне ставлення до своїх однолітків.

Обладнання: аркуші паперу, олівці, м’ячі, кеглі, обручі, грамоти.

 

Хід заходу

(Захід проходить на спортивному майданчику, обладнаному відповідним інвентарем)

Ведучий:   Фізкультура, спорт, здоров’я -

                   Речі кожному потрібні.

                   Бути сильним і здоровим –

                   Це найбільша радість в світі.

         Якщо будеш спорту вірним,

                   То хвороби не пізнаєш.

                   Завжди будеш ти веселим

                   І в навчанні не відстанеш.

Ведучий: Дорогі гості, учасники! Вітаємо вас на нашому спортивному святі. Ми присвятили його Тижню Здоров’я. Ми усі раді бачити вас здоровими, бадьорими, готовими до фізичних випробувань. Пам’ятайте, що найбільше багатство людини – здоров’я.

Дозвольте представити суддів, які будуть ставити вам бали та фіксувати чесність виконання завдань.

Ведучий: Тепер команди можуть представити себе та свій девіз. За це їм поставлять перші бали – від 1 до 10.

Зараз ми проведемо невеличку естафету

Естафета «Партнер»

Гравці стають парами спиною один до одного, захопивши партнера зігнутими в ліктях руками. За командою пари прямують до кеглів (5 метрів від лінії старту). Повертаються бігом, розбігаючись у свої колони. Яка команда першою закінчить біг, та отримує 10 балів, друга – 5.

Ведучий: Наступне завдання – вікторина. Відповідати лише піднімаючи руку, в іншому разі відповідь не зарахована. За кожну правильну відповідь – 5 балів.

Питання: 1. Скільки гравців у футбольній команді? (11)

2. Як часто проводяться Олімпійські Ігри? (раз в  4 роки)

3.  Скільки гравців у волейбольній команді?(6)

4. Скільки гравців у баскетбольній команді? (5)

5. Скільки фігур у шахах? (32)

6. Який м’яч найважчий і який найлегший? (набивний і тенісний)

7. Де була остання Літня Олімпіада? (Пекін)

8. Де була остання Зимова Олімпіада? (Турін)

Ведучий: Молодці, відповіли на всі питання, отримуєте по __ балів.

Ведучий: Наступне завдання – Гра-естафета з обручами.

Потрібно пробігти до кеглі і назад, перестрибуючи через обруч, як через скакалку. Команда, що швидше виконає завдання, отримає 10 очок, а та що пізніше – 5.

 

Ведучий: Зараз – інтелектуальне завдання. За 2 хвилини пояснити значення українських прислів’їв: 1. Тримай ноги в теплі, голову в холоді, а шлунок – в голоді

2. Посієш звичку – пожнеш характер.

(оцінки суддів від 1 до 10 балів)

 

Ведучий: Ми проведемо наступну естафету: «Передав – сідай»

Гравці стають у колони. Капітан стає обличчям до команди. За сигналом капітан передає м’яч першому гравцеві, той кидає м’яч назад капітану і присідає. Так до останнього гравця. Капітан піднімає м’яч угору, а команда вся швидко піднімається.

 

Ведучий: Тепер  ми згадаємо ті фактори, які впливають на наше здоров’я – позитивне і негативне. Перша команда пише по одному (бігаючи до аркуша з олівцем) всі відомі їм негативні фактори (шкідливі звички тощо), інша – позитивні фактори (що допомагає підтримувати здоров’я). За кожен фактори – по 2 бали.

 

Ведучий: Отож, ми знаємо тепер, що впливає на наше здоров’я. І щоб підтримувати його, проведемо ще одну гру.

 

«Передавання м’яча двома руками над головою»

Першому гравцеві дається м’яч. Піднявши його над головою, він передає його другому гравцеві. Коли м’яч дійде до останнього гравця, той із м’ячем перебігає наперед і знову передає, але вже попід ногами. Гра закінчується тоді, коли перший гравець знову займе своє місце. За перемогу в естафеті – 10 балів, програш – 5.

 

Ведучий: Наступна гра-естафета «Катання обруча»

Кожен учасник команди по черзі повинен прокотити обруч від старту до фінішу. За перемогу в естафеті – 10 балів, програш – 5.

 

Ведучий: Тепер проведемо естафету «Серпантин»

Гравці кожної команди стають у колони, поклавши руки один одному на плечі. Перший гравець обводить м’ячем усіх інших, обвівши останнього гравця, кидає м’яч першому у колоні, сам стає в кінець колони. За перемогу в естафеті – 10 балів, програш – 5.

Ведучий: І наостанок ви по черзі будете згадувати види спорту, не повторюючись. Яка команда першою не зможе назвати вид спорту, та програла і отримує 5 балів, інша – 10 балів.

Підведення підсумків.

Ведучий: Шановні учасники! Зараз судді підбивають підсумки, а ви можете переконатися, що ми довели: Справжнє багатство людини – це сила і здоров’я. Зміцнюйте його: кожного ранку робіть зарядку, умивайтесь, стежте за чистотою свого тіла. Влітку купайтесь у річці, озері, ходіть у туристичні походи. І головне, не набувайте шкідливих звичок, які руйнують ваш організм. Запам’ятайте: «Для того, щоб втішатися скарбами природи, людина повинна бути здоровою, сильною і розумною» (І.П. Павлов)

Наше свято завершується. Переможцями стала група _____. Вона отримує грамоту «За дотримання здорового способу життя»! Вітаємо переможців!

До нових зустрічей.

Проблемна тема, над якою працює викладач іноземної мови Петкова М.І.:
«Вдосконалення викладання іноземної мови шляхом впровадження нових технологій навчання»

вторник, 1 декабря 2009 г.

Welcome to my blog!